Záruka a starostlivosť

Výrobky spoločnosti The 1810 Company sa vyznačujú najvyšším stupňom technológie, kvality a dizajnu. Preto sme hrdí na to, že môžeme ponúknuť nasledujúcu záruku.

Drezy

Spoločnosť The 1810 Company poskytuje záruku na svoje drezy, že pri bežnom používaní v domácnostiach nebudú mať výrobné chyby materiálu a spracovania po dobu 75 rokov.

Vodovodné kohútiky

Na všetky vodovodné kohútiky inštalované v súkromných obydliach sa pri bežnom používaní vzťahuje 5-ročná záruka na všetky mechanické časti, ktoré sú bez výrobných chýb materiálu a spracovania. Na všetky povrchové úpravy sa vzťahuje 5-ročná záruka.

Všeobecné informácie

V prípade reklamácie bude majiteľ povinný predložiť doklad o kúpe, predajný doklad. Táto záruka sa vzťahuje na všetky komponenty, ktoré zabezpečujú funkčnosť výrobku. Spoločnosť The 1810 Company môže podľa vlastného uváženia opraviť alebo vymeniť výrobok alebo komponenty potrebné na obnovenie dobrého funkčného stavu výrobku. Spoločnosť The 1810 Company si vyhradzuje právo skontrolovať inštaláciu pred samotnou výmenou výrobku alebo jeho súčasti.
Táto záruka sa nevzťahuje na nesprávne použitie alebo zneužitie, náhodné poškodenie, odreniny alebo škrabance, nesprávnu inštaláciu, neštandardné používanie, nedbalosť alebo poškodenie spôsobené nesprávnou údržbou alebo čistením. Záruka sa nevzťahuje na bežné opotrebenie dielov. Rovnako sa nevzťahuje ani na poškodenie spôsobené nečistotami alebo činmi mimo našej kontroly. Akýkoľvek výrobok alebo diel, ktorý bol opravený alebo upravený akýmkoľvek spôsobom mimo výrobného závodu spoločnosti The 1810 Company stráca záručné krytie, pokiaľ takýto zásah spoločnosť The 1810 Company vopred písomne neschválila. Akákoľvek výmena nezahŕňa náklady na dopravu a prípadnú opätovnú inštaláciu.

Starostlivosť o drez a batériu 
z nehrdzavejúcej ocele spoločnosti The 1810 Company

Drezy

Zafarbenie a väčšina škvŕn na nehrdzavejúcej oceli je spôsobená usadeninami, ktoré sa zachytávajú na jej povrchu. Vždy sú výsledkom vonkajšieho zdroja a nepochádzajú zo samotnej ocele. Takéto škvrny sú často viditeľné ako „dúhový efekt“ a možno im úplne predísť tým, že po použití odstránite z drezu mokré čistiace pomôcky (utierky, nádoby atď.), aby ste zabránili vzniku škvŕn od vody a hrdze. 

Jedným z najlepších spôsobov starostlivosti o umývadlo je jeho čistenie prostriedkom Quean Clean (dostupný na www.queanclean.co.uk), ktorý môžete používať podľa potreby. Odstráni aj mastnotu a vodný kameň. Po vyčistení odporúčame umývadlo dôkladne vysušiť.

Neodporúčame

Používať plastové misky na umývanie riadu, pretože môžu povrch miestami silno poškriabať Ponechať na povrchu dlhší čas soľ, ocot, citrusové ovocné šťavy, horčicu alebo uhorky, pretože môžu spôsobiť koróziu. Abrazívne čistiace prostriedky, ako sú bielidlá, prostriedky na drhnutie alebo drôtená vlna.

Batérie

Je potrebné dbať na to, aby ste nepoškodili povrchovú úpravu vodovodnej batérie – čistenie by malo byť šetrné, len opláchnutou mäkkou handričkou s jemným mydlom. Ak je v okolí trysky usadený vodný kameň, môžete ho jemne vyčistiť pomocou malej kefky s trochou citrónovej šťavy – dbajte na to, aby ste z kohútika opláchli všetky zvyšky citrónovej šťavy.

Poškrabanie

Povrchové škrabance, ktoré sa objavujú na dreze z nehrdzavejúcej ocele, majú len zriedkavo výraznú hĺbku a vekom sa stávajú menej viditeľnými. Na nehrdzavejúcom dreze sa časom vytvorí patina a rok po inštalácii bude vyzerať lepšie ako počas prvých mesiacov používania, pretože poškriabanie sa vyhladí. Všetky drezy vyrobené z nehrdzavejúcej ocele sa v tomto ohľade správajú úplne rovnako, či už ich vyrába spoločnosť The 1810 Company alebo konkurenčná firma. Odporúčame používať prípravok Quean Clean, ktorý pri pravidelnom používaní pomáha udržiavať drez v dobrej kondícii.

Chceli by sme upozorniť, že používanie plastovej misy na umývanie riadu časom spôsobí, že sa na povrchu drezu budú pravidelne vytvárať stopy po odieraní. Inox Cream – na použitie na nehrdzavejúcu oceľ, ktorý sa má použiť po čistení „Quean Clean“. Ak chcete použiť krém Inox, naneste ho krúživými pohybmi vlhkou handričkou (napr. J-Cloth), nechajte zaschnúť (na biely prášok) a potom ho vyleštite papierovou kuchynskou utierkou. Krém Inox vytvára na umývadle vodotesnú vrstvu, ktorá pomáha ľahšiemu odtoku vody.

Škvrny od hrdze

Spoločnosť The 1810 Company je mimoriadne striktná, pokiaľ ide o kvalitu a normy požadované od dodávateľov ocele. Použitý materiál je vysokokvalitná nehrdzavejúca oceľ, ktorá v bežných domácich podmienkach nie je metalurgicky schopná hrdzavieť ani korodovať.
Môže však obsahovať železné častice z prívodu vody, ktoré sa často vyskytujú v novších inštaláciách pri narušení potrubia, alebo z „drôtených“ čistiacich podložiek alebo náradia. Tieto piliny sa usadzujú a priľnú k povrchu umývadla a ak sa neodstránia, začnú hrdzavieť.

V tomto prípade odporúčame drez dôkladne vyčistiť pomocou prípravku Quean Clean. Tento prípravok by sa mal nasypať na umývadlo a vydrhnúť na pastu pomocou tvrdej nylonovej kefky na nechty (upozorňujeme, že použitie nylonovej kefky na umývanie riadu nestačí, pretože prípravok sa musí zapracovať do záhybov štruktúry umývadla), ktorá by sa mala nechať na umývadle aspoň tridsať minút a potom dôkladne opláchnuť

Chceli by sme upozorniť, že ak sa častice úplne neodstránia, objavia sa na mieste znova. Preto je veľmi dôležité, aby ste drez po vyčistení dôkladne vysušili

V tomto procese je potrebné pokračovať aspoň denne počas 7 až 10 dní, kým problém nezmizne. Tento problém sa niekedy odstraňuje veľmi ťažko a môže trvať niekoľko pokusov, kým sa drez vráti do pôvodného stavu.

Starostlivosť o keramické a šamotové drezy Ceramica Puro

Čistenie

Váš nový keramický drez od spoločnosti The 1810 Company je vysoko kvalitný výrobok s nepriepustným povrchom, ktorý je odolný voči väčšine čistiacich prostriedkov a chemikálií v domácnosti. Naše výrobky sú starostlivo testované, aby sme si boli istí, že spĺňajú najvyššie štandardy. Na bežné čistenie používajte vlhkú čistú handričku.

Ak potrebujete odstrániť stopy po mastnote, mydle a vode, použite patentovaný čistiaci prostriedok na kúpeľne. Uistite sa, že výrobky nie sú abrazívne, pretože v prípade ich použitia sa zmatní lesklý povrch výrobku. Lesk povrchu a hygienickú čistotu drezu udržíte pomocou zriedeného bieliaceho roztoku dvakrát týždenne, ktorý sa nanáša špongiou alebo mäkkou handričkou a dôkladným opláchnutím veľkým množstvom vody.

(POZN: Pri používaní bielidla je vždy potrebné dbať na opatrnosť, prečítajte si návod na použitie od výrobcu.) Silnejšie usadeniny vodného kameňa sa zvyčajne dajú odstrániť pomocou bežného octu alebo podobných octových roztokov.

Pri používaní látok obsahujúcich fluorid je potrebné dbať na opatrnosť. Vždy sa uistite, že všetky usadeniny sú okamžite odstránené skôr, ako môžu spôsobiť poškodenie povrchu umývadla. Akékoľvek odolné stopy na povrchu možno odstrániť tekutým alebo krémovým čistiacim prostriedkom na kúpeľne. Stopy spôsobené napríklad železnými alebo hliníkovými panvicami alebo podobnými predmetmi možno odstrániť pomocou špecializovaných čistiacich prostriedkov, ako je napríklad „Astonish Oven and Cookware Cleaner“, ktorý je k dispozícii vo väčšine supermarketov alebo online na stránke „www.astonishcleaners.com“.

Starostlivosť

Drez má glazúrovaný keramický povrch, ktorý je síce veľmi pevný, ale môžu ho poškodiť ostré kovové predmety, napríklad príbor. Je potrebné dbať na to, ste povrch drezu nepoškodili kovovými predmetmi.

Starostlivosť o drezy Purquartz

Pri každodennom čistení môžete používať ľubovoľný neabrazívny čistiaci prostriedok. Po každom použití drez opláchnite a utrite do sucha čistou, mäkkou handričkou, aby ste odstránili prípadné vodné škvrny alebo usadeniny mydlového filmu.

Odstránenie škvŕn a drobných odrenín:

Bežné škvrny – na škvrny použite jemný abrazívny čistiaci prostriedok spolu s mäkkou handričkou na drhnutie. Odolné škvrny – Na veľmi odolné škvrny použite roztok 50 % bielidla a 50 % vody. Nechajte roztok odstáť na dne umývadla jednu hodinu a potom ho vydrhnite. Dobre ho opláchnite.

Leštenie

Na obnovenie lesku možno použiť minerálny olej aplikovaný vlhkou handričkou.

Rôzne

Na odstránenie vápenatých usadenín (biely kruh okolo dna umývadla) použite čistič vodného kameňa.

Na odstránenie lepiacich štítkov : použite acetón (odlakovač na nechty).

Nepoužívajte

1. Nepoužívajte žiadne abrazívne čistiace prostriedky ani pomôcky na drhnutie (napr. oceľová vlna)
2. Koncentrované bielidlo
3. Komerčné zásady, ako sú roztoky amoniaku a/alebo žieravín
4. Chemikálie na blokovanie odtoku, ktoré vyžadujú naplnenie drezu vodou
Poznámka: Odstraňovače škvŕn vždy testujte na malej ploche, ktorá nie je na viditeľnom mieste.

Starostlivosť o drezy PVD

Drez odporúčame po každom použití vyčistiť mydlovou vodou. Na sušenie použite mäkkú handričku alebo špongiu. Zabránite tak tvorbe škvŕn od vody a usadzovaniu minerálov na povrchu drezu.

1. Na čistenie drezu nikdy nepoužívajte oceľovú vlnu (pretože môže na dreze zanechať oceľové, ktoré môžu spôsobiť koróziu).
2. Nepoužívajte abrazívne a agresívne chemikálie.
3. Nepoužívajte drsné chemikálie alebo bielidlá.
4. Vyhnite sa dlhodobému kontaktu drezu s bežnými oceľovými nádobami (napr. plechovkami), pretože môžu spôsobiť zhrdzavenie a zafarbenie drezu.
5. Vyhnite sa dlhodobému pôsobeniu kyselín z ovocia, ovocných štiav, soli, čajových vrecúšok atď., pretože môžu zanechať škvrny.
6. Na povrchu nenechávajte tekuté mydlá, tekutiny na dezinfekciu rúk atď., pretože môžu zanechať škvrny.

Popredajné otázky

Je vaše umývadlo alebo vodovodná batéria od spoločnosti The 1810 Company v záruke? Ak áno, obráťte sa na svojho predajcu, ktorý vo vašom mene zašle formulár „V záruke“ spoločnosti The 1810 Company.
Na vodovodné batérie zakúpené pred 1. júnom 2017 sa už nevzťahuje 2-ročná záruka. Na batérie zakúpené po tomto dátume sa vzťahuje záruka 5 rokov. Spoločnosť The 1810 Company poskytuje záruku na svoje drezy, že pri bežnom používaní v domácnostiach nebudú mať výrobné chyby materiálu a spracovania po dobu 75 rokov.

Nákupný košík (0)

Košík